Програма «Життя міста»

У розділі: 20570 відео | АрхівRSS
Динаміка децентралізації у Полтавській області
296

Динаміка децентралізації у Полтавській області

Про становище та перспективи об’єднаних територіальних громад на Полтавщині розповідали на публічній дискусії «Динаміка децентралізації у Полтавській області». На думку Антона Авксентьєва, надзвичайно велика увага приділяється саме реформі децентралізації, адже на даному етапі вона є ключовою. Експерт зауважив,- важливо порівняти, як дана реформа відбувається у різних регіонах та виявити її основні тенденції.
Антон Авксентьєв, експерт
«Полтавская область, по сравнению с Харьковской, существенно опережает по темпам создания обьединенных територриальных громад, на данный момент в Полтавской области уже 43 громады »
«Через 10 дней в семи громадах состояться выборы.»

Високу оцінку Полтавська область отримала за рейтингом від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, за підсумком останніх дев’яти місяців,- зазначає Антон Авксентьєв та наголошує,- чотирнадцяте місце вона посіла серед інших областей України .

Антон Авксентьєв, експерт
"Із 366 громад - две входять в первую десятку- это Шишацкая и Глобинская и 11 громад входять в первую сотню, и только одна громада из Полтавской области - в нижній половине рейтинга, это говорит о том , что их не только много, а и они достаточно состоятильные, большые показатели собственных доходов.»

В ході реформи децентралізації,- на думку експертів,- виявлені і негативні її тенденції. Одна з основних - недостатньо розроблена стратегія розвитку громад.

Антон Авксентьєв, експерт
"Сначала должен быть план економического развития, а уже потом происходить обьединение,»
"После выборов 2019 года на баланс громад будут переданы школы, больницы, и им прийдется самим содержать все эти обьэкти, поетому важно думать , как увеличить собственные доходы, а не рассчитывать на субвенцию от государства. »

Подібні дискусії були проведені у Харківській, Сумській та Луганській областях.