Програма «Життя міста»

У розділі: 20535 відео | АрхівRSS
Як підписати угоду з лікарем та чи вистачить їх полтавцям ?
428

Як підписати угоду з лікарем та чи вистачить їх полтавцям ?

Близько 144 сімейних лікарів, 8 дільничих терапевтів та 43 дільничих педіатри працює сьогодні в Центрах первинної медико - санітарної допомоги міста Полтави. Саме з цією кількістю лікарів 296 тисяч полтавців почнуть укладати угоди з 1- го квітня - зазначають медики та заспокоюють - лікарів вистачить кожному.

Олена Коновал, позаштатний міський фахівець сімейної медицини.
« По Закону України кожен сімейний лікар може підписати угоду з 1800 пацієнтами, лікар - терапевт може мати 2000 тисячі пацієнтів і лікар - педіатр - може мати 900 пацієнтів. »

Вибір лікаря відбувається за бажанням пацієнта . Місце реєстрації чи проживання на це жодним чином не впливає . Якщо людина довіряє лікарю,що працює в іншому районі , можна укласти угоду з ним. Все ж, якщо пацієнт обслуговувався протягом багатьох років у одного лікаря і він влаштовує його , то не варто щось змінювати- наголошують спеціалісти.

Олена Коновал, позаштатний міський фахівець сімейної медицини
«Я раджу враховувати географічний фактор, бо бувають різні ситуації, можливо лікарю потрібно буде дістатися додому до пацієнта або якісь погодні умови і пацієнту буде важко дістатися до лікаря, тому варто враховувати географічний фактор»

Для підписання декларації із лікарями необхідно мати при собі паспорт, ідентифікаційний код та номер мобільного телефону. Для дітей до 14- ти років додається ще і свідоцтво про народження. Дітям угоди можна укладати не лише з педіатрами говорять медики.

Олена Коновал, позаштатний міський фахівець сімейної медицини
»Можуть і сімейні лікарі обслуговувати дітей, якщо батьки довіряють, вони обслуговуються у цього сімейного лікаря , вони бачать, що він може вести і лікувати дитину »
«це не обов’язково, що діти можуть із педіатрами підписувати, вони можуть із сімейним лікарем підписати цю декларацію. »


Усю інформацію про лікарів можна знайти на офіційних сайтах лікувальних закладів міста та у соціальних мережах. Обираючи свого, фахівці радять добре її вивчити та звичайно враховувати його місце свого проживання та роботи лікаря. До речі, родина не обов’язково має обслуговуватися у одного.