Програма «Життя міста»

У розділі: 20535 відео | АрхівRSS
Про особливості впровадження медичної реформи  в сільській місцевості
305

Про особливості впровадження медичної реформи в сільській місцевості

Віктор КотЕнко голова Мартинівської сільської ради, що на Карлівщині. Чоловік приїхав до Полтави на тематичний практикум з охорони здоров’я, аби більше дізнатись про особливості впровадження медичної реформи. Зокрема, нововведення в сільській медицині, оскільки за новим законодавством вона має бути максимально доступною та якісною для жителів невеликих територій.

 Віктор Котенко Мартинівський сільський голова
"З нової медичної реформи в нас поки кращого немає, ми утримуємо зараз що є. На території в нас 6 населених пунктів з них у нас працює 4 фельдшерсько-акушерські пункти. В центральному сели центр первинної медико-санітарної допомоги.. Всі ці ми утримуємо в належному стані, підтримуємо коштами, ремонтами. "

Основною проблемою села Мартинівка, та й більшості інших сіл, селищ й маленьких міст - додає Віктор Котенко - є відсутність кваліфікованих спеціалістів, а також матеріально-технічної бази.

Віктор Котенко Мартинівський сільський голова
"Дуже мало фахівців через те що отримують дуже низьку за робітню плату загрузка велика, дуже мало зараз зношеного матеріалу, застаріла техніка, потребує оновлення. "

Організували практикум Полтавське регіональне відділення Асоціації міст України, для голів сільських, міських рад, об’єднаних територіальних громад. Це не перші навчання, котрі проводить асоціація - розповідає її виконавчий директор - всі вони направлені на роз’яснення новацій в сфері охорони здоров’я.

Галина Безносик виконавчий директор РВ «Асоціації міст України»
" Реформа зараз медична вона дійсно на часі і хочемо, щоб ця реформа була дієвою для народу. А оскільки все нове воно має все певні, якісь питання і вирішення цих питань.. люди дізнаються, які прийшли на цей захід із цього практикуму. "

Обговорили на тренінгу й модель фінансування охорони здоров’я, реалізацію програми «Доступні ліки» , вибір мешканцями сімейного лікаря.