Програма «Життя міста»

У розділі: 20534 відео | АрхівRSS
Різке квітневе потепління призвело до швидкого танення снігу, як наслідок - місто у воді.
310

Різке квітневе потепління призвело до швидкого танення снігу, як наслідок - місто у воді.

Аномальна весна принесла полтавцям чимало клопоту. Різке квітневе потепління призвело до швидкого танення снігу, як наслідок - місто охопила вода. Лише завдяки злагодженій роботі комунальників спільно з працівниками МНС, критичної ситуації в місті все ж вдалося уникнути - зауважує заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Андрій Лямін.

Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖКГ
" Всі місця, де спостерігалися паводки були контрольовані. Завдяки МНС і комунальним службам, якщо це Івонченці, рів було викопано, якщо це вул. Зелена - гребля сконструйована. "

Результати роботи усіх служб щодо ліквідації наслідків негоди депутати міської ради спільно з начальниками профільних управлінь міськвиконкому перевіряли на виїздному засіданні. Відвідали найбільш проблемні території Полтави. Зокрема, селище Вороніна, яке знаходиться у низині і постійно страждає від підтоплень. Відтік талої води у річку Ворскла тут мають забезпечувати дренажні системи. Такі, за ініціативою Сергія Луценка, збудували на 2-х вулицях, але ще 13 і надалі страждають від повеней.

Сергій Луценко, депутат міської ради
"Я як депутат міської ради вніс на сесію пропозицію і надав у письмовому листі міському голові щодо розчищення водойм селища Вороніна, заміну перехідних труб під вулицями, де вони переломані і на найбільш проблемних вулицях я написав про заміну бетонних лотків завтовшки 250 м.

Івонченці ще одне селище під Полтавою, яке постраждало від водяного нашестя. Тут велика кількість полів. Через різке танення снігу на них, 1 квітня мешканцям було аж ніяк не до жартів - зізнається Володимир Печериця, депутат міської ради, закріплений за цим округом.

Володимир Печериця, депутат міської ради

" Через оці три вулиці підтоплення пішло погребів, гаражів, але в будинки, на щастя, вода не дійшла, бо зреагувала міська влада, МНСники. Вони кинули насосну станцію, яка 100л/с
 Запросив я Андрія Юрійовича. Він виділив техніку, ми прорили майже 300 м одразу і трактор я віддав на вулицю Зелену. "

На вулиці Зеленій мешканцям теж було не солодко. Рівень дороги у цій місцевості значно вищий за розташування житлових будинків, тож на них йшов увесь потік води з вулиць і полів. Запобігти підтопленню осель тут допомогла нашвидкоруч зроблена МНСниками та комунальниками міні-дамба. Але це - за словами голови постійної депутатської комісії з питань містобудування та архітектури Олега Бєлоножка - лише тимчасовий захист.

Олег Бєлоножко, депутат міської ради, голова постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства
" Зараз розроблений проект, кошторисом приблизно на 8 млн грн, який буде не частково як сьогодні ми зробили дамбу, щоб підтоплення хоч якось уникнути, а повністю цю проблему вирішувати. Я думаю є розуміння і у міського голови, що треба це питання вирішувати, тому в цьому році я переконаний ми цю проблему вирішимо. "

А це вже сама Полтава. Приватна автостоянка по провулку Рибальський пертворилася на півтораметрове в глибину озеро. Несправний каналізаційний колектор, який належить підприємству "Полтававолоканал" десятки років затоплює тут усе навколо.

Олександр Соляник, власник автостоянки
"Вже 30 років заливає нас фекальними стоками. Зараз тут понад 12 000 м3 фекальних стоків. "

Власник автостоянки навіть розробив технічну документацію для заміни 100метрового шматка коллектора. Представники «Полтававодоканалу» приходили, збиралися починати роботи, але до справи - говорить Олександр Соляник - так і не дійшло. Допомогти пообіцяв Андрій Лямін.

Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖКГ

"Ми будемо звертатися разом з депутатськими комісіями до цього підприємства. Або шляхом спів фінансування виконувати ці роботи. Будемо вести діалог щодо вирішення цих проблем. "

По вулиці Героїв Сталінграда Олег Бєлоножко звернув увагу начальника управління житлово-комунального господарстваСергія Сінельника на забиту ливнівку. Останній запевнив - щойно вода висохне проблему обстежать і вирішать. А тим часом комунальники активно працюють і на проїжджих частинах Полтави. Розчищають дороги й ливнівки від пісчано-соляної суміші. В окремих районах на автошляхах розпочався ямковий ремонт.