Програма «Життя міста»

У розділі: 20535 відео | АрхівRSS
В урочищі Шумейкове Лохвицького району, на території Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту відбувся урочистий концерт
1197

В урочищі Шумейкове Лохвицького району, на території Меморіального комплексу воїнам Південно-Західного фронту відбувся урочистий концерт

20 вересня 1941 року загинуло 800 воїнів Південно-Західного фронту. Це був бій з фашистськими загарбниками у Лохвицькому районі. Згодом, на цьому місті відкрили меморіальний комплекс Шумейкове урочище. Тут щороку традиційно відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, - розповідає директор комплексу В`ячеслав Гвоздовський.

В`ячеслав Гвоздовський, директор Меморіального комплексу Шумейкове урочище
« Вищого командного складу. На чолі з генерал полковником Кирпоносом Михайло Петровичем, начальником штабу Тупіковим Валилем Івановичем, комісаром Риковим і банато-багато інших хлопців які тут загинули.»

На урочищі влаштували обласне свято «Обереги пам’яті». Покладають квіти до пам’ятника та відслужили панахиду. Далі звучали пісні та вірші. Сюди запросили і ветеранів. Після концерту на них чекала польова каша та фронтові 100 грамів.

Григорій Степаненко, ветеран
«Служив я вже в мирне время в Білорусії. 3 з половиною года в артилерії.»
«З торжеством торжество. І радость со слезами на глазах як у песни.»

Микола Волков, ветеран
«История слишком большая.»
 «Забирался в 43-м году. - Скільки вам тоді було років? - 17 не было.»
 «После войны служил во флоте у Владивостоке 8 лет.»

Покладає квіти та віддає свою шану ветеранам і голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко. Розповідає, - приїздить сюди щороку.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
 «Це те місце, де відбувалися самі кроваві бої на Полтавщині, по захисту незалежності, тоді ще радянського союзу.»
 «Це свято ветеранів. А наш обов’язок робити все, щоб їхнє життя було комфортнішим, тому що наймолодшому ветеран Другої світової війни сьогодні 92 роки. Їх залишилося на Полтавщині трохи більше 7 тисяч.»


Меморіальний комплекс Шумейкове урочище відкрили 1976 року. Відтоді щороку вшановують пам’ять загиблих тут солдатів.